Проєкти
відповідно напрямків роботи
Проєкти
1.1. «Добре свято» до Всесвітнього дня захисту дітей – головна мета заходу – просвітницький захід приуроений до до Всесвітнього дня захисту дітей, відповідно до Міжнародного дня ООН, встановленого резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН. Посилання на прес-повідомлення Львівської ОДА.
1.2. Соціальний фестиваль «Буде родина – буде Україна» – 26 травня 2019 року у Львові традиційно відбувся великий родинний фестиваль «Буде родина – буде Україна», організатором якого є відділ у справах дітей Львівської облдержадміністрації приуроченого до Міжнародного дня сім’ї (International Day of Families).Наша організація долучилася до організації цього свята як соціальний партнер. Посилання на прес-повідомлення Львівської ОДА.
1.3. Соціальний фестиваль «Родинні обереги» – подія організована для збору коштів на інклюзивний табір для дітей з інвалідністю. Публікація в пресі про подію.
1.4. Соціальний фестиваль “Чуєш, як б’ється серце кожного українця?” – 30 червня 2020 року відбулося урочисте відкриття «Всеукраїнського центру інформування про аутизм» під час Соціального фестивалю «Чуєш, як б’ється серце кожного українця?» організовано Спілкою за підтримки соціальних партнерів Спілки та представників влади в особі міського голови – Андрія Садового Львівської міської ради та Львівської ОДА. На сьогоднішній день Центр об’єднує понад 300 сімей, які виховують дітей з аутизмом. Офіційна сторінка Всеукраїнського центру інформації про аутизм – UICA. Публікація в пресі про подію.
2.1. Співорганізатори конференції-телемосту у Львівській області ініційованою Українською асоціацією представниць правоохоронних органів.
Посилання на конференцію: https://uawle.org/project/mizregional-na-konferencia-uappo-rujnuj-stereotipi-piznauci-sebe
- Навчальні заходи для українських та міжнародних спеціалістів.
- Реалізовані дії в рамках цього проекту: Гуманітарний центр розвитку “У світ Разом”
- Консультаційна підтримка батьків, які виховують дітей з аутизмом
- Створення майстер-класів, воркшопів та навчальних заходів за темою та із залученням дітей аутичного спектру
- Об’єднання лікарів різних напрямків для створення комплексного обстеження дитини;
4.1. Розмовляй українською, бо живеш на своїй землі – Популяризація української мови, важливість проведення мовних курсів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), подолання психологічних бар’єрів під час переходу на українську мову, своєчасне визначення пріоритетності мови є одним із основні питання під час війни в Україні. Зараз, як ніколи, Україна потребує зміцнення культурного єднання, після системних репресивних дій та болісної радянської спадщини. Навчання, а не повчання – головна мета проекту, бенефіціарами та партнерами якого є наша спілка. Для педагогічного колективу ГО «Освітній європейський центр Феодосії Колесник», Спілка жінок Львівщини в особі Голови Правління Спілки Дани Мехедової – провела авторський курс забезпечення стабільності та стійкості вчителів проекту, подолання психологічних бар’єрів під час переходу на українську мову тощо. Зокрема, організатори проекту “Освітньо-європейський центр Феодосії Колесник” випустили навчальний посібник «Розмовляй українською, бо живеш на своїй землі» авторства Феодосії Колесник, видання якого спрямоване на забезпечення освітніх потреб внутрішньо переміщених осіб та їх інтеграція в україномовне суспільство.;
Реалізовані заходи в рамках цього проекту:
4.1. Участь в дискусійній панелі до Дня української мови.
4.2. Презентація навчального посібника для дітей “Національно-патріотичне виховання на уроках української мови у 2-х частинах” в межах проєкту Освітній проєкт “Говори українською, бо живеш на своїй землі” де Голова Правління ГО СЖЛ поділилися напрацьованим досвідом у партнерстві з
ГО «Освітній європейський центр Феодосії Колесник» та особливостями навчання дітей
Освітня, просвітницька та менторська платформа для жінок є сегментом практичної діяльності Спілки започаткованої у 2018 році як брендовий щорічний форум «Жінка нової генерації», який став інноваційним майданчиком для практичної комунікації представників державних органів, громадських установ та бізнес-сектору. Цей формат вже давно вийшов за межі Львівщини, як «Нетворкінгова програма – Обмін досвідом та практичними напрацюваннями у сфері освіти та комунікацій. Міжрегіональна співпраця»:
5.1. Соціальні програми галузевої взаємодії / Практичний інструментарій побудови командної роботи «ЗА» і «ПРОТИ» системи делегування повноважень: «Управління делегуванням повноважень».
5.2. Просвітництво в галузі освіти: «Неформальна та неформальна освіта» на платформі Європейської програми «LIFELONG LEARNING PROGRAMME»:
5.3. Програми для корекційних педагогів, дефектологів, психологів, корекційних спеціалістів, логопедів, соціальних працівників.
5.4. Програми для сімей, які виховують дітей з інвалідністю.
5.5. Підтримка жінок соціально активного віку, які виховують дітей з інвалідністю.
5.6. Мотиваційні програми для молоді.
5.7. Залучення інвестицій для розвитку соціальної сфери «Соціально відповідальне підприємництво».
5.8. Світ жінки – “Жінка. Сім’я. Кар’єра”
Посилання на реалізовану ініціативу в межах «Жінка нової генерації»
Враховуючи поточні виклики українського громадянського суспільства, тісно пов’язані з повномасштабним військовим вторгненням росії, ініціатива, започаткована у 2019 році, трансформувалася в Координаційно-консультаційний центр «Сила Єдності – Відродження», де команда наших жінок Спілки, волонтери та молодь допомагає ВПО у Львівській області за такими напрямками:
6.1. Надання психолого-педагогічних корекційних послуг. Зокрема, центр працює над адаптацією та відновленням ВПО, тому була створена ініціатива «Інтеграційні послуги для дітей і дорослих». Де крім освітніх та корекційних послуг для дітей, ми працюємо з тимчасово переселеними сім’ями за напрямками: психотравма; психоемоційні розлади, допомога у формуванні «Впроваджувального професійного пакету можливостей, відповідно до професійних навичок» для людей, які мають бажання працювати, волонтерити, ефективно реалізовувати свій час у цих мінливих умовах; послуги адвоката; сприяння у наданні гуманітарної, соціальної допомоги: ліків, засобів гігієни, одягу тощо. Окремою пріоритетною ланкою є допомога та підтримка людей з інвалідністю та жінок, які виховують дітей з інвалідністю. Шляхом створення єдиної безбар’єрної платформи «Сім’я без дискримінації, без насильства» («Біла кімната надії»), де будуть надаватися послуги жінкам соціально активного віку, які виховують дітей з інвалідністю.
6.2. Проведення освітньої підготовки фахівців за напрямами: психолого-педагогічний напрямок; реабілітологи.
6.3. Надання гуманітарної допомоги вимушено переміщеним особам.
6.4. Проведення навчальних заходів для волонтерів.
Засновницею миротворчої дипломатії в Україні є Голова Правління ВГС «Спілка жінок України» пані Леокадія Герасименко. Жіноча миротворча дипломатія стала інноваційною дипломатичною практикою, яку запровадила пані Леокадія, і ми, як офіційні представники у Львівській області, реалізуємо запатентовану візію через миротворчу жіночу та молодіжну дипломатію в межах Координаційно-консультаційного центру “Сила Єдності – відновлення” та молодіжної миротоврчої платформи Департаменту розвитку ґендерно-орієнтованої молодіжної політики «Молоді українці змін» (МУЗ) / Young Ukrainians Change (YUC).
За своїми професійними здібностями та кваліфікацією наші членкині беруть участь у заходах з локалізації національної стратегії “Безбар’єрнвсть”, а також їх документальний і стратегічний розвиток. Так, Спілка жінок Львівщини брала участь у розробці стратегії та реалізації Національної стратегії безбар’єрності у Львівській області, розробленої в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Від цього часу активно долучаємося до заходів та тематичних форумів у ролі спікерів та експерток на Львівщині.
Посилання на подяку ГО “Спілка жінок Львівщини” від Олени Зеленської.